Ница се върна на върха във Франция, след като победи Рен с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Лига 1.

"Орлетата" записаха седма победа от 11 мача, като единствени в първенството не познават вкуса на поражението.

Головете паднаха в края на двете полувремена. Първо се разписа Жереми Бога в 45-ата минута, а в 87-ата Софиан Диоп изпълни пряк свободен удар, топката се удари в гредата, после в гърба на Стив Манданда и влезе в мрежата.

Четвърт час преди края на мача домакините останаха с човек по-малко Юсуф Ндайишимия получи жълт картон след брутално влизане в краката на съперник. Ситуацията бе разгледана от ВАР, което доведе до директен червен картон.

След успеха си Ница има 25 точки на първата позиция. Рен е на 11-о място с 12 точки.