Евертън се класира за четвъртфиналите на Купата на лигата, след като надделя с класическото 3:0 срещу Бърнли. Попаденията за отбора на Шон Дайч бяха дело на Джеймс Тарковски (13’), Амаду Онана (53’) и Ашли Йънг (90’). Победата бе изгледана от трибуните от мажоритарния собственик на клуба Фарад Мошири, който също отдаде почит на починалия преди няколко дни президент на тима Бил Кенрайт.

FT. Into the next round! #CarabaoCup pic.twitter.com/r2Gkxdq5CW

— Everton (@Everton) November 1, 2023

Срещата започна отлично за “карамелите”, които успяха да поведат още след четвърт час благодарение на бившия бранител на Бърнли, който се възползва от центриране на Дуайт Макнийл. Впоследствие тима на домакините пропусна още няколко добри възможности за второ попадение чрез Ашли Йънг и Доминик Калвърт-Люин. Те все пак стигнаха до второ попадение чрез Амаду Онана, който се възползва от ново добро центриране на Макнийл, този път от корнер. Домакините сложиха точка на спора с попадение на Ашли Йънг и преминаха в следващата фаза на Купата на лигата.