Третодивизионният Саарбрюкен сътвори най-голямата сензация в 1/8-финалите лот турнира за Купата на Германия след успех с 2:1 у дома срещу гранда Байерн (Мюнхен).

Провеждането на мача бе под въпрос заради наводнен терен преди няколко дни, но всичко завърши щастливо за аутсайдера в битката.

Байерн Мюнхен започна по-силно срещата и поведе в 16-ата минута, когато младият Франк Краетциг намери Томас Мюлер на изгодна позиция и той не сгреши (1:0)

Противно на очакванията, Саарбрюкен изравни резултата в добавеното време на първото полувреме, когато Патрик Зонтаймер се разписа след асистенция на Лукас Бьодер (1:!).

След почивката Байерн тръгна устремено в атака, но бе шокиран в 6-ата минута на добавеното време, когато Тим Сивеха подаде на Марсел Граус и той преодоля Мануел Нойер – 2:1 за Саарбрюкен.

До края Байерн опита да изравни, но не успя и отпадна от турнира.