Фулъм постигна убедителен успех с 3:1 в гостуването си на Ипсуич от 1/8-финалите на "Карабао Къп". Лондончани показаха, че в момента са по-класният тим и наложиха волята си с голове на Хари Уилсън в 9-ата, Родриго Муниз в 50-ата и Том Киърни в 77-ата минута. За домакините Елкан Багът вкара почетното попадение в 79-ата минута.

Фулъм започна силно мача и рано взе преднина. В 9-ата минута Хари Уилсън получи извеждащ пас, финтира излезлия напред вратар на съперника и вкара за 0:1.

В 50-ата минута гостите удвоиха преднината си. Родриго Муниз получи центриране по земя в пеналта и засече топката в мрежата за 0:2.

Третият гол падна в 77-ата минута, когато Боби Де Кордова-Рийд се измъкна и подаде към Том Киърни, който от границата на наказателното поле бе точен.

Две минути по-късно Ипсуич направи загубата си по-почетна, като при едно центриране от корнер Багът се разписа с глава.