Борусия Дортмунд се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Германия, след като победи Хофенхайм с 1:0.

В герой за „жълто-черните“ се превърна Марко Ройс, който вкара единственото попадение в срещата в края на първата част.

Опитният нападател се възползва от центриране на Байноу-Гитънс Ройс безпроблемно насочи топката в мрежата на Хофенхайм – 1:0 за Борусия Дортмунд.

След почивката хората на Един Терзич продължиха да натискат. В 48-ата минута Байноу-Гитънс си освободи пространство в наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Две минути след това топката стигна до Юсуфа Мукоко, но ударът му бе спасен от вратаря на Хофенхайм.

В следващите минути темпото на мача спадна, като Борусия Дортмунд не допусна повече сериозни положения пред вратата на Грегор Кобел. В добавеното време на мача гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Озан Кабак.

Следващият мач на Борусия е дербито срещу Байерн Мюнхен.