Отборът на Дея спорт (Бургас) продължава без проблеми напред в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Бургазлии надиграха у дома словенския Триглав (Кран) с 3:1 (25:22, 25:15, 20:25, 25:20) в мач-реванш от 1/32-финалите на турнира, игран тази вечер в зала "Младост".

По този начин след две победи с 3:1 като гост и днес с 3:0 гейма Дея спорт се класира за 1/16-финалите на "Чалъндж къп". Там играчите на Франческо Кадеду ще играят срещу френския Сен Назер. Първата среща между двата тима ще бъде на 28 ноември (вторник) от 21,00 часа българско време във Франция, а реваншът седмица по-късно в Бургас.

Домакините от Дея спорт спечелиха категорично първите два гейма, с което на практика си осигуриха класирането за следващата фаза на турнира. След това италианският треньор на тима Франческо Кадеду смени всички титуляри с изключение на Георги Братоев и Стефан Чавдаров. Това като че ли повлия върху играта на бургазлии и те загубиха третата част с 20:25. Все пак, Дея успя да спечели четвъртия гейм с 25:20, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Дея спорт стана влезлият като резерва британски диагонал Закари Паланкай-Омошеби с 13 точки (3 блока и 38% ефективност в атака) за победата. Валентин Братоев (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака и 24% позитивно посрещане) и бразилецът Матеус Коща (3 блока, 1 ас, 38% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане), които играха само в първите два гейма, приключиха с по 9 точки за успеха.

За гостите Триглав Неманя Перуничич реализира 15 точки (3 блока, 3 аса, 45% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане), а Джордже Йовович завърши с 10 точки.