Националът Александър Николов и вицешампионът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) изпуснаха страхотна възможност да спечелят Суперкупата на Италия за тази година. Играчите на Джанлоренцо Бленджини поведоха с 2:0, но в крайна сметка допуснаха драматичен обрат и отстъпиха с 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 32:34, 12:15) срещу гранда Сър Суса Вим (Перуджа) в големия финал за трофея, игран тази вечер в пълната зала "Биела Форум" в едноименното градче.

Така Алекс Николов и компания не успяха да вземат реванш за загубения миналогодишен финал за Суперкупата от Перуджа също с 2:3 гейма. Лубе остава с 4 трофея в своята витрина.

От своя страна Перуджа защити трофея си и спечели Суперкупата на Италия за 5-и път в своята история.

Алекс Николов започна като титуляр за своя тим, след което бе сменен във втория гейм от кубинския национал Марлон Янт Ерера. След това българинът се завърна в игра за началото на четвъртия гейм и остана до края. Николов завърши с 12 точки (2 блока, 2 аса).

Най-резултатен за Лубе бе турският национал Адис Лагумджия с 22 точки (3 блока, 1 ас). Звездата Иван Зайцев добави още 15 точки (1 блок, 1 ас), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.

За тима на Перуджа кубинската суперзвезда Вилфредо Леон (1 блок, 3 аса) и тунизийският диагонал Уасим Бен Тара (5 аса!, 1 блок) реализираха по 21 точки за победата.

Полският национал Камил Семенюк се отчете с още 20 точки за успеха.