Арда и Левски завършиха наравно 0:0 в отложения двубой от седмия кръг на efbet Лига, игран в Кърджали.

Двата отбора бяха равностойни и заслужено си поделиха по една точка.
 Домакините започнаха срещата по-активно, но така и не успяха да затруднят Пламен Андреев в първите минути. В 18-ата минута Асими Фадига опита изстрел от далечно разстояние, който обаче беше много неточен.

Малко преди да измине половин час игра от началото на мача Арда получи възможност да изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция, но Радослав Цонев стреля право в стената.

В края на първото полувреме Марин Петков стреля от фал, но топката беше блокирана от Тонислав Йорданов и последва корнер. "Сините" не успяха да се възползват от него и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство и без точен удар през първите 45 минути.

В 57-ата минута Левски организира добро нападание отдясно, при което Марин Петков центрира към наказателното поле. Роналдо засече топката от движение, а след рикошет тя се оказа в Рикардиньо, който се озова очи в очи с Анатолий Господинов, но вратарят бързо скъси дистанцията и направи страхотно спасяване.

10 по-късно Андриан Краев отправи много силен, но и неточен удар. Четвърт час преди края на редовното време Асен Чандъров засече с глава центриране на Патрик-Габриел Галчев, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Господинов спаси изстрел от близко разстояние на Фадига.

В 90-ата минута Асен Чандъров опита трудно изпълнение със задна ножица, което обаче се оказа доста несполучливо. В добавеното време кърджалийци създадоха няколко добри атаки, които обаче не съумяха да завършат по най-добрия начин.

АРДА 0:0 ЛЕВСКИ

Стартови състави:

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Окезие, 19. Тонислав Йорданов, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига.