Отборът на Салернитана си спечели място в 1/8-финалите за Купата на Италия, след като победи с убедителното 4:0 като домакин на втородивизионния Сампдория. Това е първи успех за Филипо Индзаги начело на “граната”, докато бъдещето на неговия колега Андреа Пирло като наставник на “моряците” става все по-несигурно.

В 28-ата минута Чуквубуикем Иквуемеси откри резултата с помощта на рикошет в крака на Факундо Гонсалес. В добавеното време на първата част именно нападателят асистира на Лум Чауна, който удвои преднината на домакините с мощен изстрел. В 67-ата минута Чауна взе топката от своята половина, направи продължителен рейд и в крайна сметка отбеляза втория си гол в двубоя с удар по земя. С подобен шут в 86-ата минута резервата Джоване Кабрал оформи крайното 4:0.