Волфсбург победи носителя на Купата на Германия РБ Лайпциг с 1:0 и го детронира още във втория кръг на надпреварата този сезон.

В герой за „вълците“ се превърна Вацлав Черни, който още в 14-ата минута вкара единствения гол в мача след асистенция на Тиаго Томаш.

Гостите се хвърлиха в атаки, като в 21-ата минута Бенямин Хенрикс пое топката в наказателното поле, на след удара му топката мина над вратата.

Три минути след началото на втората част с удар се отчете и Давид Раум, но топката рикошира в левия страничен стълб.

Нещата за „биковете“ излязоха от контрол в 56-ата минута, когато съдията Флориан Бадщубер показа жълт картон на Юсуф Поусен, който бе втори за него и така датчанинът напусна терена преждевременно.

Волфсбург имаше шанс да удвои в 62-ата минута, когато Томаш бе изведен в близост до вратата на РБ Лайпциг, но бранител на „биковете“ му изби топката от краката. До края на мача хората на Марко Розе опитаха да стигнат до изравнително попадение, но не успяха и бяха детронирани от турнира.

В друг мач от 1/16-финалите на турнира Щутгарт елиминира Унион Берлин след успех с 1:0 с гол на Денис Ундав.