Носителят на Купата на Германия за последните два сезона РБ Лайпциг е аут от тазгодишното издание на турнира. Това стана факт след загубата на “биковете” с 0:1 при визитата им на Волфсбург от втория кръг на състезанието.

Единственото попадение в двубоя дойде още в 14-ата минута, когато Тиаго Томаш изведе Вацлав Черни, който беше точен с мощния си шут. В 56-ата минута задачата на гостите беше допълнително затруднена, тъй като техният нападател Юсуф Поулсен получи втори жълт и съответно червен картон заради грубия си фал срещу Матиас Сванберг. “Вълците” можеха да запишат и по-убедителен успех, но гредите на два пъти помогнаха на Лайпциг след рикошет в Боте Баку и удар на Йонас Винд.

— VfL Wolfsburg EN/US 🇬🇧 🇺🇸 (@VfLWolfsburg_EN) October 31, 2023

В друг мач от турнира аматьорският Хомбург поднесе изненада, след като отстрани втородивизионния Гройтер Фюрт, печелейки с 2:1 като домакин. Фабиан Ейселе (31’) и Фил Харес (83’) бяха точни за победителите, а Бранимир Хъргота (52’) се разписа за гостите.