Нефтохимик 2010 (Бургас) започва срещу гръцкия първенец Олимпиакос (Пирея) на квалификационния турнир от втори кръг на Шампионската лига. Това стана ясно след публикуването на програмата на сайта на Европейската конфедерация по волейбол (CEV).

Първият двубой на шампиона на България е на 10 ноември (петък), в Спортната зала в Галац (Румъния).

Румънският Аркада (Галац) е домакин на турнира.

Втората и третата среща на бургазлии, водени от Атанас Петров, ще бъдат срещу румънския Аркада (Галац) и украинския Прометей Днипро.

Началните часове все още не са ясни.

Първият отбор в турнира се класира в груповата фаза на Шампионската лига, като попада в Група А. Там чакат победителят от последните три издания на надпреварата ЗАКСА, Кенджежин-Козле (Полша), КНАК Рьозеларе (Белгия) и Зираатбанк (Турция).

Място може да спечели и вторият тим в крайното класиране в Галац, ако е с по-добри показатели от заелия второто място в другия турнир от втория квалификационен кръг. В група V са сръбският Партизан (Белград), Хипо Тирол Инсбрук (Австрия), Лас Палмас (Испания) и Будва (Черна гора).