Рилски спортист отстъпи със 70:81 на Балкан в мач от четвъртия кръг на НБЛ, изиграл се днес в "Арена Ботевград". Ето как баскетболистът на гостите Чавдар Костов коментира поражението.

"Имаме смяна на треньори, контузени играчи, някои играчи си тръгнаха. Това, че може и това да ни е афектирало до някаква степен. Нямахме много добър тренировъчен процес, понеже имаме доста липсващи играчи. Това са неща, които са извън баскетбола. Колкото и да сме, на терена трябва да бъдем с много голямо желание и енергия. Мисля, че в началото не започнахме както трябва. През второто полувреме Любо смени доста неща в съблекалнята. Променихме защитата, променихме малко неща в нападение, играхме с по-голямо самочувствие, затова се върнахме в мача и бяхме доста близо. Мисля, че падахме с 26, ако не се лъжа. Хвърлихме доста енергия, но просто за толкова ни стигнаха силите. Надявам се от следващата седмица, след като имаме вече нов старши треньор и помощник треньор да променим някои неща, да започнем нормален тренировъчен процес и да показваме един друг стил на игра на Рилски спортист.", заяви Костов.