Отборът на Брюж надви с 3:1 тима на Лугано в среща от третия кръг на група “D” в Лигата на конференциите. С успеха белгийците се изкачиха на първото място и направиха важна крачка към фазата на директните елиминации. Домакините от своя страна са втори, като до края на вечерта могат да бъдат изместени от позицията си, ако има победител в мача между Бешикташ и Бодьо/Глимт.

Гостите от Белгия демонстрираха находчивост и вкараха голове в началото на двете полувремена, с което си подсигуриха психологическо предимство. В 13-ата минута резултатът бе открит от Едер Баланта, а в 52-ата минута Андреас Сков Олсен удвои преднината.

Чак в 74-ата минута домакините успяха да върнат един гол чрез Шеклчим Влади, но съвсем скоро в 87-ата минута Ханс Ванакен вкара трето попадение за отбора на Брюж, с което окончателно рещи спора и прати трите точки към Белгия.