Полша записа изключително ценна победа с 2:0 в гостуването си на Фарьорските острови и доказа, че все още е в играта за Евро 2024 в Германия. Трите точки пратиха “дружина полска” на второто място в квалификационна група “Е”, като третият Чехия има и мач по-малко.

Поляците поведоха рано и в 4-ата минута откриха разултата благодарение на Себастиан Шимански, а в началото на второто полувреме за тях стана още по-лесно тъй като Хьодур Ашам от домакините получи червен картон.

Нарушението бе извършено в наказателното поле и това доведе до дузпа, която обаче бе спасена от стража Матиас Ламхауге.

Саможертвената акция на Ламхауге обаче нямаше влияние върху крайния резултат и просто направи загубата на Фарьорските острови по-почитна. Адам Букса се разписа в 65-ата минута и поляците заслужено отпътуваха за Варшава с трите точки.