Отборът на Монтана 2003 победи убедително като гост Бановичи (Босна и Херцеговина) със 123:51 (41:11, 26:16, 33:7, 23:17) във втория си мач от група "Б" на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Така тимът записа първи успех, след като започна сезона с домакинско поражение от черногорския Будучност с 59:82.

В срещата интрига изобщо нямаше, след като българките поведоха 41:11 след първите 10 минути, а на почивката имаха аванс от 40 точки - 67:27. Най-голямата преднина в тяхна полза достигна 74 точки разлика при 121:47 и 123:49 в края на двубоя.

За Монтана 2003 пет баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезна беше американката Адисън Ричардс с 30 точки и 5 борби. Сънародничката й Тая Робинсън добави 21 точки и 8 борби, с по 18 точки завършиха Преслава Колева и Йоланда Косса, а 10 реализира Микаела Дамянова.

За домакините се отличиха Ена Сехович с 16 точки, Найда Нуркич с 11 точки и 7 борби и Айла Иканович с 10 точки и 6 борби.

В следващата си среща от Адриатическата лига Монтана 2003 е домакин на Дуга (Сърбия) на 18 октомври.