Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна поражение с 0:4 от Гърция в първия си мач от приятелския турнир в Загреб, Хърватия. Съперникът успя да вкара по два безответни гола във всяко полувреме, като нанесе двоен удар още в средата на първата част. Тогава първо Косидис откри резултата в 18-ата минута, а само 120 секунди по-късно Цимас удвои преднината на противниковия тим.

До почивката селекцията на Йордан Петков опита да върне поне едно попадение и бе най-близо да го стори в края на първото полувреме, когато Чунг Нгуен До нацели гредата. През втората част влезлият като резерва Илиан Антонов имаше две възможности да се разпише. Вместо това Симантиракис и Филон в самия край на срещата оформиха крайния резултат, възползвайки се от индивидуални грешки на “лъвчетата”.

В следващия двубой от приятелския турнир на хърватска земя на 14 октомври България U19 ще се изправи срещу Естония от 16:00 ч., а на 17 октомври от 12:00 ч. е и последният мач срещу домакините.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 3. Михаил Цонев (61 – 9. Илиан Антонов), 8. Антоан Стоянов (64 – 13. Валентин Йотов), 18. Чунг Нгуен До (82 – Виктор Добрев), 20. Кристиян Бойчев (82 – 19. Петър Кирев), 17. Кристиан Грозданов  (61 – 22. Стефан Трайков), 11. Борислав Маринов (64 – 21. Александър Александров), 16. Преслав Бачев (64 – 14. Любомир Костов)

Селекционер: Йордан Петков