Гришо за втори път след 2019-а ще играе четвъртфинал в Шанхай Мастърс, а съперникът му ще бъде Николас Джари, който го победи във финала в Женева по-рано през 2023-та.

Янина Викмайер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Сеул, след като успя да поднесе най-сериозната изненада на деня, отстранявайки шампионката за 2022 година.

Белгийката, която в момента заема 83-то място в световната ранглиста, се наложи с 6:3, 7:6(6) над поставената под номер 3 Екатерина Александрова от Русия.

В първия сет имаше само един пробив, който дойде в осмия гейм в полза на Викмайер.

Инициативата обаче премина у Александрова в началото на втория сет и рускинята, която е 22-ра в ранглистата, поведе с 5:2 гейма. Тя не успя да затвори сета на свой сервис, а след това имаше и сетбол при подаване на Викмайер, което белгийката също успя да отрази.

В тайбрека предимството в началото отново бе защитаващата титлата си Александрова, която дръпна с 3:1 точки, но Викмайер направи пореден обрат и стигна до крайния успех след 8:6 точки.

На четвъртфиналите Викмайер ще играе с друга рускиня - Полина Кудерметова.

Excitement level 💯@yaninawickmaye8 takes out the No.3 seed Alexandrova 6-3, 7-6(6). #KoreaOpen pic.twitter.com/8krhF3LWwA

— wta (@WTA) October 11, 2023

20-годишната Кудерметова нямаше никакви затруднения и отстрани Катинка фон Дайхман от Лихтенщайн след 6:3, 6:1 за само 62 минути игра.

Другите два мача от днешната програма не завършиха по спортен път заради контузии.

Американката Клеър Лиу водеше с 1:6, 6:3, 3:0 срещу нидерландката Аранча Рус, когато Рус се отказа. Словенката Кая Юван също не успя да завърши мача си срещу китайката Юе Юан. Мачът беше спрян при 6:4, 4:1 в полза на Юан.

Лиу и Юан ще научат имената на съперничките си в четвъртфиналите в утрешния ден.

Наградният фонд на турнира в Сеул е 260 хиляди долара.