Марек взе точка като гост на Септември (София) в дербито на XIII кръг на Втора лига. Двубоят в Драгалевци не предложи кой знае колко положения пред двете врати и някак логично завърши 0:0. Все пак повечето опасности бяха пред рамката на гостите от Дупница, но вратарят Константин Костадинов имаше ден и не допусна топката зад гърба си.

През първата част голови опасности почти липсваха, като футболистите на Красимир Балъков опитваха да превземат вратата на Марек главно от статични положения, а гостите действаха прибрани в своята половина. В началото на второто полувреме вратарят Костадинов се намери майсторски след удар с глава на Бадара. В 63-ата минута Даниел Гогов от Марек прати топката на сантиметри покрай целта от фаул. До края последва нов пропуск на Бадара и такъв на Асен Георгиев, с което двете нули се запазиха като краен резултат.