Отборът на ЦСКА се класира за финал в традиционния мемориален турнир за купа "Борис Гюдеров", който се провежда в едноименната зала в Перник.

В първия полуфинал на надпреварата, волейболистите на "червените" надиграха Пирин (Разлог) след 5-геймова битка с 3:2 (25:15, 18:25, 21:25, 25:17, 15:10).

Така армейците ще защитават трофея от изминалия сезон, в който спечелиха първото място след победа над вечния съперник Левски.

Общо това ще им бъде трети пореден финал през изминалите три издания.

Битката продължи близо два часа. Червените стартираха много успешно, като разгромиха съперника в първата част, в която поведоха с 19:11. След това обаче не запазиха това темпо, а разложани ги изненадаха със своя устрем и направиха обрат.

Симеон Александров замени Иван Колев в посрещане и даде нов импулс на своите съотборници. В тайбрека ЦСКА показа безкомпромисност. Волейболистите на Александър Попов поведоха с 4:0 и 8:2 и не оставиха шансове на съперника.

На финала ЦСКА ще срещне победителят от други полуфинал, в който един срещу друг ще застанат домакините от Миньор (Перник) и Монтана.