Новият старши треньор на Хебър (Пазарджик) Алберто Джулиани и воденият от него национален отбор на Турция записаха втора победа на олимпийската квалификация за Париж 2024 в Токио (Япония).

Турция надигра трудно Финландия с 3:2 (25:22, 25:23, 23:25, 23:25, 15:8) в 5-ия си мач от Група В.

Така възпитаниците на Алберто Джулиани записаха втори успех в Токио, като заемат 5-о място във временното класиране с 3 загуби и 5 точки. Финландия е на седма позиция с 5 загуби и 2 точки.

Двубоят бе много оспорван и равностоен, като и четирите му части завършиха с малка разлика.

Турските волейболисти поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха съперникът да се върне и да изравни. В най-важната част обаче турците демонстрираха характер. Те наложиха волята си убедително над финландците, като спечелиха гейма с категоричното 15:8 след повече от два часа игра.

Най-резултатен за Турция стана Адис Лагумджия с 24 точки (1 ас).

По-малкият му брат Мирза Лагумджия добави 20 точки (4 блока) за успеха.