Арда (Кърджали) победи с категоричното 4:0 Ботев (Враца) в откриващия мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Домакините категорично надиграха своя противник и вкараха по два гола в двете полувремена. Над всички на терена бе Абубакар Тунгара, който се отличи с два гола и една асистенция. Първо Тонислав Йорданов вкара рано-рано още във втората минута, а след това Тунгара удвои (39’). През втората част домакините бързо сложиха точка на спора с два бързи гола - един на Станислав Иванов (50’) и още един на Тунгара (57’). Така Арда се върна на победния път, след като в предишния си мач отстъпи на Локо (Пловдив).

Двубоят стартира по перфектен начин за домакините, които поведоха още преди да са изминали 2 минути игра. Абубакар Тунгара бе изведен добре наляво и центрира към наказателното поле. Там Стефан Велев се опита да изчисти, но доста нескопосано и така топката стигна до Тонислав Йорданов. Централният нападател бе оставен непокрит и безпроблемно реализира от близка дистанция - 1:0.

Гостите отговориха с диагонален шут на Жан Пиер Да Силва, който мина покрай страничния стълб на Анатолий Господинов. В 12-ата минута Иван Тилев стреля добре от границата на наказателното поле, но Рубио показа рефлекс и изби в корнер.

В следващите минути началното високо темпо поспадна. Въпреки че атаки имаше и към двете врати, до по-опасен финален удар, който да затрудни някой от двамата вратари, така и не се стигна.

В 39-ата минута обаче тимът от Кърджали стигна до втори гол. Абубакар Тунгара направи хубав пробив и подаде към Тонислав Йорданов на границата на наказателното поле. Нападателят с едно докосване върна към Тунгара, който остана очи в очи с вратаря на Ботев и със силен удар вкара за 2:0.

До края на първата част до повече голове не се стигна и така Арда излезе с комфортен аванс на почивката.

Още в първите минути на втората част сякаш домакините решиха всичко в мача. Мартин Стойчев получи хубаво подаване надясно, напредна добре, навлезе в наказателното поле и пусна подаване към Станислав Иванов, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Нападателят не сбърка и с прецизен удар направи резултата 3:0.

В 58-ата минута резултатът стана 4:0. Жан Пиер Да Силва направи груба грешка в защита, като се опита да подаде на вратаря на Ботев, но не вкара достатъчно силна в паса си. Така Мартин Стойчев пресече подаването и остана сам срещу Рубио. Вместо да стреля обаче крайният бранител подаде наляво към непокрития Тунгара, който без проблем вкара на опразнената врата.

До края на двубоя темпото логично поспадна. Арда имаше още няколко възможности, в които да вкара пети гол, но до такъв така и не се стигна. Така домакините безпроблемно добавиха нови три точки в актива си.

С тази победа Арда се изкачва до шестото място във временното класиране. “Небесносините” са с актив от 13 пункта. Ботев (Враца) от своя страна е на 13-ата позиция с 6 точки.

АРДА 4:0 БОТЕВ (ВРАЦА)

1:0 Тонислав Йорданов (2)
2:0 Абубакар Тунгара (39)
3:0 Станислав Иванов (50)
4:0 Абубакар Тунгара (57)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;

Ботев (Вр): 34. Федерико Рубио, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 10. Спас Георгиев, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 19. Браян Переа.