Водачката в схемата Джу Лин (Китай) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Осака (Япония) от сериите WTA 250 с награден фонд 259 303 долара.

Лин елиминира на четвъртфиналите американката Елизабет Мандлик с 6:3, 6:2 за 76 минути игра. Китайката доминираше в първия сет и го спечели с 6:3, а във втория допусна ранен пробив и изостана с 0:2, но взе шест последователни гейма и стигна до успешното 6:2.

В сблъсъка за достигане до финала Чжу Лин ще се изправи срещу сънародничката си Ван Синюй. Третата поставена отстрани шестата в схемата Юлия Путинцева от Казахстан със 7:6(4), 6:7(1), 6:3 в мач, продължил два часа и 53 минути.

В другия полуфинал една срещу друга ще играят представителката на домакините Маи Хонтама и американката Ашлин Крюгер.

Хонтама победи в четвъртфинален двубой Ариане Хартоно (Нидерландия) с 6:7(2), 6:4, 6:1, докато Крюгер се справи с рускинята Анна Калинская с 6:3, 6:1.