Националният отбор на Германия записа труден успех с 2:1 над финалиста от Мондиал 2022 Франция в контролата помежду им, която се изигра на „Сигнал Идуна Парк“. Така играчите на „Маншафта“ прекратиха черната си серия от пет мача без победа, и то в първия си двубой след уволнението на досегашния им селекционер Ханзи Флик. От друга страна, „петлите“ не разчитаха на двама от основните си голмайстори – контузения Оливие Жиру и Килиан Мбапе, който остана на пейката.

Домакините поведоха още в четвъртата минута, когато Бенямин Хенрикс пусна пас към Томас Мюлер, който овладя топката на гърди и с шут отблизо я прати в противниковата мрежа. До почивката нямаше много положения за още голове, като първото полувреме премина при равностойна игра. През втората част двата отбора отново си размениха периоди на превес. Така се стигна до 87-ата минута. Тогава Жан Клер Тодибо сбърка пас, който предизвика контраатака на домакините. Така Кай Хавертц направи извеждащо подаване за Льорой Сане, чийто шут мина покрай Майк Менян за 2:0. В „Бундестима“ бяха близо до първата си суха мрежа от пет мача насам, но само минута след своя гол Сане направи глупаво нарушение срещу Едуардо Камавинга. Така се стигна до дузпа, от която Антоан Гризман вкара единственото попадение на гостите.

На Германия ѝ предстоят нови две контроли през следващия месец срещу САЩ и Мексико, а по същото време Франция има евроквалификация срещу Нидерландия и приятелски мач с Шотландия.