Япония победи Турция с 4:2 в приятелски мач само няколко дни, след като разби Германия с 4:1.

В белгийския град Генк "самураите" взеха две попадения аванс още до 28-ата минута, когато точни бяха Ито и Накамура. Силната игра на японците продължи и в 36-ата минута отново Накамура реализира във вратата на турците.

Йозан Кабак върна един гол за Турция минута преди изтичане на редовното време на първата част. Бертуг Йълдъръм вкара още един гол във вратата на японския тим в 61-ата минута, но Ацуки Ито от дузпа оформи крайното 4:2 малко повече от четвърт час по-късно.

Голмайсторът Кейто Накамура беше заменен принудително от Даниел Шмид, след като получи удар в рамото. Защитниците Сеия Майкума и Каки Машида изиграха първите си мачове за състава на Япония.

Това беше общо трети мач между тези съперници и първи след осминафиналите на Мондиал 2002, когато Турция елиминира японците след успех с 1:0.