Балкан (Ботевград) изигра поредния си силен мач и отстрани едноименния тим на Монтана с 2:1 след продължения в предварителния кръг от турнира за купата на страната. В 90-те минути съперниците си вкараха но гол. Влезлият като резерва Александър Иванов хвърли в радост около 500 фенове в 108-ата минута, когато завърши с победен гол, хубава атака на ботевградчани. Първото полувреме протече равностойно. Минимален превес имаха домакините. Нападателят им Калоян Бонев излезе сам срещу вратаря, но пропусна да открие резултата в 30-ата минута. Гостите имаха претенции за дузпа, но рефера не ги уважи. Монтанският тим влезе по-добре във втората част. В 60-ата минута, след като се отби в гредата, топката се върна на терена и влезлия като резерва Филип Ежике я насочи в мрежата на Балкан. След това селекцията на Иван Редовски се вдигна и отвърна в 77-ата минута, когато влезлия като резерва Давид Ганчев изравни с глава след центриране от корнер. Съотборникът му Павел Петков пък пропусна от чиста позиция. Противно на очакванията в продълженията по-активни бяха играчите от Ботевград. Усилията им се възнаградиха с престижен успех.

5 септември, вторник, 16:00 ч.:
Кюстендил - ДУНАВ (Русе) 3:5 след дузпи (1:1 в ред. време и след прод.)
1:0 Виктор Атанасов (30), 1:1 Йордан Димитров (80)

6 септември, сряда, 16:00 ч.:
Розова долина (Казанлък) - БДИН (Видин) 0:1
0:1 Винисиус Белоти (22)

Металург (Перник) - ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик) 0:1
0:1 Георгиев (22)

ВИХРЕН (Сандански) - Марек 4:3
1:0 Методи Костов (60), 1:1 Даниел Гогов (13), 2:1 Александър Якимов (23), 3:1 Християн Димитров (29), 3:2 Веселин Любомиров (37), 4:2 Християн Димитров (52), 4:3 Даниел Гогов (58-дузпа)

Светкавица (Търговище) - ЛИТЕКС 1:4
0:1 Евгени Игнатов (9), 0:2 Павел Жабов (16), 0:3 Александър Ангелов (33), 1:3 Цветан Илиев (41-дузпа), 1:4 Павел Жабов (89)

8 септември, петък, 19:00 ч.:
СПАРТАК (Варна) - Фратрия (Варна) 3:1
1:0 Ахмед Ахмедов (23), 2:0 Ахмед Ахмедов (37), 3:0 Ахмед Ахмедов (67), 3:1 Денис Васин (72)

9 септември, събота, 16:00 ч.:
Септември (Гложене) - СПАРТАК (Плевен) 0:3
0:1 Стефан Христов (6), 0:2 Стефан Христов (36), 0:3 Руси Чернаков (56)

СЕПТЕМВРИ (Тервел) - Беласица (Петрич) 1:0
1:0 Георги Георгиев (38)

Черноломец (Попово) - ДОБРУДЖА (Добрич) 0:1
0:1 Емануил Манев (44)

Саяна (Хасково) - ЯНТРА (Габрово) 0:3
0:1 Петър Казаков (70), 0:2 Даниел Младенов (80), 0:3 Емил Коле (90+2)

12 септември, вторник, 16:00 ч.:
Несебър - СЕПТЕМВРИ (София) 2:4
0:1 Асен Георгиев (10), 0:2 Димитър Костадинов (26), 1:2 Виктор Янев (38), 1:3 Здравко Димитров (48), 1:4 Александър Петров (68), 2:4 Виктор Янев (71)

Локомотив (Горна Оряховица) - СПОРТИСТ (Своге) 1:2
1:0 Янислав Цачев (11), 1:1 Радослав Живков (23), 1:2 Антон Иванов (87)

Лозен (Сухиндол) - СТРУМСКА СЛАВА (Радомир) 0:5
0:1 Христо Младенов (16), 0:2 Георги Янев (36), 0:3 Димитър Стоянов (42), 0:4 Алекс Желев (56), 0:5 Александър Аспарухов (85)

БАЛКАН (Ботевград) - Монтана 2:1 след прод. (1:1 в ред. време)
0:1 Филип Ежике (61), 1:1 Давид Ганчев (77), 2:1 Александър Иванов (108)

13 септември, сряда, 16:00 ч.: