Хърватия спечели с 1:0 гостуването на Армения в мач от група "D" на квалификациите за Евро 2024 в Германия. В герой за селекцията на Златко Далич се превърна Андрей Крамарич.

32-годишният нападател на Хофенхайм се разписа в 13-ата минута на двубоя в Ереван, което се оказа достатъчно на гостите да спечелят. След центриране на Лука Модрич от ъглов удар, топката беше отбита, но достигна до Крамарич, който я прати в мрежата на домакините. Попадението беше преразгледано за потенциална засада, но такава нямаше и "ватрените" ликуваха.

Хърватите доминираха през цялото време, но спечелиха минимално. След успеха те събраха 10 точки и излязоха на върха в групата с равни точки с Турция, който е с мач по-малко. Армения е трети със 7 точки.

Тази вечер (от 21:45 часа) има друг двубой от групата - Латвия - Уелс. Домакините са на дъното без спечелена точка до момента. Уелс е четвърти с 4 т.

AРМЕНИЯ - ХЪРВАТИЯ 0:1
0:1 Андрей Крамарич (13)