Отборът на ЦСКА допусна поражение с 59:89 (13:24, 22:225, 10:23, 14:17) от Арис във втората контрола между двата отбора, изиграла се днес в зала "Никос Галис" в Солун. Срещата беше посетена от над 4000 привърженици на гръцкия тим, тъй като днес беше и официалното представяне на тима.

Мачът започна силно за домакините, които не дадоха шанс на съперника си през първите 10 минути и изцяло диктуваха темпото на паркета. Във втората част баскетболистите на Росен Барчовски подобриха действията си на терена и успяха да водят равностойна битка със съперника си. Въпреки това солунският тим се оттегли с аванс от 14 точки на почивката.

След паузата "жълто-черните" имаха тотална доминация, а българският тим не успяваше да намери противодействие срещу тях.

За ЦСКА Георги Боянов се разписа с 16 точки, 15 вкара Кейлъб Уесън.

Снимки: Sportal.bg