Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Тулн (Австрия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Националът на България за Купа „Дейвис" направи обрат и победи с 2:6, 6:4, 6:2 номер 7 в схемата Далибор и №164 света Свърчина от Чехия. Срещата продължи 2 часа и 14 минути.

Кузманов загуби първите четири гейма в мача, а след това и първия сет с 2:6. Двамата тенисисти си размениха по два пробива в началото на втората част. Българинът направи решаващ удар с нов пробив в десетия гейм и с 6:4 изравни сетовете. Кузманов доминира в третата част и след два пробива затвори мача с 6:2.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе срещу победителя от мача между №2 в схемата и №100 в световната ранглиста Юрий Родионов от Австрия и №194 в света Вит Коприва от Чехия.

За класирането си четвъртфиналите Кузманов заработи 20 точки за световната ранглиста.