Волейболистите от националния отбор на Португалия стартираха чудесно на Европейското първенство. Иберийците постигнаха лесна победа над Румъния с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в първия си мач от Група D на ЕвроВолей 2023, игран снощи пред едва 250 зрители в зала "Шломо Груп Арена" в Тел Авив (Израел).

Втората среща от групата за Португалия е срещу олимпийските шампиони от Франция, които пък започнаха с победа над коравия тим на Турция с 3:0 гейма. Двубоят е днес (31 август) от 17,00 часа българско време. След това от 20,00 часа Румъния ще излезе срещу домакините от Израел, които излъгаха Гърция с 3:2 гейма в откриващия си мач.

Най-полезен за Португалия стана Жозе Педро Пинто с 16 точки (2 блока, 1 ас и 59% ефективност в атака) за победата. Лоуренсо Мартинс реализира още 13 точки (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане) за успеха.

За Северните ни съседи от Румъния единственият с двуцифров актив бе Адриан Ачобаницей с 12 точки (3 блока, 53% ефективност в атака и 37% позитивно посрещане).

Снимки: CEV.EU