През изминалият уикенда, град София стана столица на футбола у нас! Под шапката на турнира – купа „София“ над 1700 деца от 96 отбора от България и чужбина взеха участие в най – мащабната футболна надпревара. Зад организаторите Ирина Гороломова и Тихомир Алексов с мощна подкрепа застанаха Български футболен съюз, в лицето на президента на централата - господин Михаил Касабов, Столична община и госпожа Татяна Георгиева - председател на постоянната комисия за децата, младежта и спорта, както и господин Валентин Чакъров – председател на Зонален Съвет – гр. София към БФС.
 

„Битката за столицата“ се проведе в 7 възрастови групи деца, родени от 2007 година до 2013 година, разпределени в 12 потока. Шампионите на различните потоци получиха много награди като купи и медали, спортна екипировка, ваучери за индивидуална подготовка и много други, като организаторите и техните партньори отличиха и най – добрите индивидуални носители на наградите – вратар, защитник, голмайстор и играч на турнира.
 
Ето и какво написаха двамата организатори на официалната страница на купа „София“, след края на 9-тото издание на турнира:

 
 
„Завърши 9-то издание на Купа “София”!

Организирахме го с много старание под мотото - “нещата, които правим струват точно толкова, колкото любов сме вложили в тях..”! Е, ние вложихме цялата си любов и я влагаме от първия ден, в който си обещахме, че ще създадем един конкурентноспособен турнир, който да даде сцена за изява на българските деца! Създадохме нови приятелства, запечатахме много емоции, постарахме се да дадем стимул на нашите деца да бъдат смели мечтатели и да сбъдват мечтите си, не само на “зеления килим”, но и в живота!


Истината е, че нямаше да успеем без ВАС - без нашите участници, без техните треньори и ръководители, които с всяка следваща година ни амбицират да продължаваме да растем, нямаше да успеем без ВАС - родители, които направихте страхотна атмосфера на всички терени и показахте УВАЖЕНИЕ И РЕСПЕКТ към участниците си и помежду си!

Нямаше да успеем, ако зад нас за поредна година не застанаха Столична Община и госпожа Т! Нямаше да бъдем същите и без силната подкрепа на Български футболен съюз и господин Михаил Касабов, които повярваха в нас и нашите деца и им пожелаха в бъдеще, те да бъдат част от Националният отбор на България! Благодарим и на господин Валентин Чакъров - председател на Зонален Съвет - гр. София, за това, че подкрепи “битката за София” и съдейства за нашата по - добра организация!


Нямаше да успеем без нашите партньори, които дадоха от сърце каквото могат за участниците ни! Благодарим на всички ВАС! Това е пътят към успеха на нашите футболни деца! „
 
Победители в 9-тото издание на купа „София“ :
 
Набор 2007. ЦСКА 19482. Национал3. Берое Стара ЗагораНай - добър вратар: Стилиян Максимов (Берое)Най - добър защитник: Мартин Димитров (ЦСКА 1948)Голмайстор: Георги Георгиев (ЦСКА 1948)Играч на турнира: Деян Кирилов (Национал)

Набор 2008 - поток 11. Национал2. Берое Стара Загора3. Левски СофияНай - добър вратар: Александър Василев (Национал)Най - добър защитник: Александър Петров (Левски)Голмайстор: Борис Торев (Берое)Играч на турнира: Кристиян Горянов (Национал)

Набор 2008 - поток 21. ВЕЛД Пловдив2. Локомотив София3. Ботев ВрацаНай - добър вратар: Алек Коцев (Ботев Враца)Най - добър защитник: Калоян Димитров (Локомотив София)Голмайстор: Асен Алексиев (ВЕЛД)Играч на турнира: Мерт Мутаф (ВЕЛД)

Набор 2009 - поток 11. Славия София2. Берое Стара Загора3. Локомотив СофияНай - добър вратар: Ивайло Бакалов (Локомотив София)Най - добър защитник: Александър Ценов (Славия)Голмайстор: Александър Маринов (Славия)Играч на турнира: Калоян Костов (Берое)

Набор 2009 - поток 21. Левски София2. Витоша Бистрица3. НационалНай - добър вратар: Кристиян Нейнов (Национал)Най - добър защитник: Теодор Господинов (Витоша Бистрица)Голмайстор: Денис Милетиев (Ботев Враца)Играч на турнира: Даниел Траянов (Левски)

Набор 2010 - поток 11. ДИТ София2. Левски София3. ОлимпияНай - добър вратар: Алек Здравков (ДИТ)Най - добър защитник: Константин Джонев (Олимпия)Голмайстор: Теодор Лазаров (Левски)Играч на турнира: Христо Ковачев (ДИТ)

Набор 2010 - поток 21. Национал2. Севлиево3. Витоша 13Най - добър вратар: Кристиян Антов (Национал)Най - добър защитник: Денислав Йорданов (Витоша 13)Голмайстор: Филип Стоичков (Национал)Играч на турнира: Димитър Стефанов (Севлиево)

Набор 2011 - поток 11. Берое Стара Загора2. Левски София3. НационалНай - добър вратар: Георги Вълчев (Берое)Най - добър защитник: Борис Стефанов (Национал)Голмайстор: Людмил Гюнелиев (Левски)Играч на турнира: Златин Тодоров (Берое)

Набор 2011 - поток 21. ЦСКА София2. Лъвчета3. Септември СофияНай - добър вратар: Христо Миланов (ЦСКА)Най - добър защитник: Мартин Цеков (Септември)Голмайстор: Теодор Панайотов (Лъвчета)Играч на турнира: Константин Гергинов (ЦСКА)

Набор 2012 - поток 11. ДИТ София2. Звездичка Бургас3. Берое Стара ЗагораНай - добър вратар: Велислав Попов (Берое)Най - добър защитник: Кристиян Мянов (Звездичка)Голмайстор: Георг Тушев (ДИТ)Играч на турнира: Антони Вутков (ДИТ)

Набор 2012 - поток 21. ЦСКА София2. Шампион София3. ЛъвчетаНай - добър вратар: Емил Минев (ЦСКА)Най - добър защитник: Теодор Ангелов (Лъвчета)Голмайстор: Матю Младжов (ЦСКА)Играч на турнира: Тео Георгиев (Шампион)

Набор 2013. Болярчета Велико Търново2. Звездичка Бургас3. Олимпия
Най - добър вратар: Остин Пурнел (Олимпия)Най - добър защитник: Кристиян Гинчев (Болярчета)Голмайстор: Преслав Конакчев (Болярчета)Играч на турнира: Даниел Петков (Звездичка)