ЦСКА 1948 победи Славия с 2:0 в последен двубой от седмия кръг на efbet Лига и сериозено разтресе стола на наставника на "белите" Хосе Мария Бакеро. Бирсент Карагарен (13) беше точен за гостите, а Рууни (31) удвои след грешка на стража Николай Кръстев. През второто полувреме "белите" имаха добри възможности, но не успяха да ги реализират. Феновете на Славия пък скандираха "Всички вън!" и "Оставка" на няколко пъти в хода на двубоя.

"Червените" се върнаха на победния път преди седмица в официалния дебют на новия си треньор Николай Панайотов, който днес постигна втори пореден шампионатен успех начело на тима.

"Белите" все още не могат да намерят правилния път. Футболистите на Хосе Мария Бакеро започнаха настоящата кампания с победа срещу Етър (1:0), след което записаха едно равенство и три загуби.

14

Двубоят бе гледан на живо от много ВИП гости, сред които шефът на съдиите Давид Борбалан, Стойчо Младенов, Тодор Янчев, Христо Янев и Владимир Манчев. Местата си заеха още Александър Димитров, Златомир Загорчич и Живко Миланов.

В 13-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Бирсент Карагарен. До попадението се стигна след мощен шут на Педриньо, насочен в горния ляв ъгъл на вратата. Ники Кръстев плонжира и изби топката в горната греда, но при добавката Бирсент Карагарен отбеляза с глава, докато стражът на Славия не се бе изправил напълно на крака.

Четири минути по-късно Педриньо стреля от фаул, но Кръстев нямаше проблеми и улови топката. В 30-ата минута Карагарен проби по десния фланг, след което центрира на главата на Рууни, който от близка дистанция не успя да насочи топката във вратата.

14

В 31-вата минута ЦСКА 1948 удвои преднината си след сериозна грешка на вратаря Николай Кръстев. Педриньо шутира от далечна дистанция, а вратарят на "белите" реши да улови топката, вместо да я боксира. Той изпусна кълбото, което позволи на Рууни от близка дистанция да се разпише.

В 36-ата минута Николай Кръстев донякъде се реабилитира за грешката си при втория гол. Той парира удар от метър разстояние на Ивайло Чочев, а в този момент феновете на "белите" обърнаха гръб към терена и започнаха да пеят "Всички вън!".

В 50-ата минута Никола Илиев пробва късмета си с шут от около 25 метра, при който Николай Кръстев реагира добре и с плонж изби в корнер.

14

Секунди по-късно Никола Илиев бе много близо до това да вкара първия си гол с екипа на ЦСКА 1948. Карагарен проби по десния фланг, влезе в наказателното поле, след което подаде към Илиев на удобна позиция. Младокът предпочете да заложи на силата вместо на точността и сбърка. В 66-ата минута Галин Иванов показа добра индивидуална техника, влезе в наказателното поле и шутира мощно. Даниел Наумов бе заел своето място и боксира.

14

В 77-ата минута Ерол Дост се завъртя и отправи удар към вратата. Шутът от пеналтерията бе силен, но и право в обсега на Наумов, който се намеси. В 81-вата минута Георги Русев центрира от фаул, а защитата на Славия не се ориентира никак добре. Бранителите оставиха Ивайло Чочев сам около точката за дузпа, а халфът нанесе удар с глава. За негово съжаление топката премина покрай вратата. Минута преди края на редовното време Роберто Райчев се отчете със сериозен пропуск. Той пропусна да намали изоставането на тима си, като не успя да преодолее Наумов от отлична позиция.