Атлетик (Билбао) обърна у дома Бетис с 4:2 в мача им от третия кръг на испанската Ла Лига. Пет от головете паднаха през първата част.

Още във 2-ата минута Вилиан Жозе отбеляза първото попадение в срещата, след като получи добро подаване в наказателното поле.

В 10-ата минута Иско получи пространство, след като стигна до прецизен пас, не се поколеба и нанесе страхотен удар, който намери левия ъгъл за 0:2.

Домакините опитаха да намалят в 13-ата минута, когато Дани Вивиан засече центриране от фланга, но намери гредата.

В 18-ата минута гол на Иняки Уилямс не бе зачетен заради засада. Все пак домакините намалиха в 30-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа, а Микел Весга отбеляза за 1:2.

Малко преди почивката домакините получиха нова дузпа. Първоначално реферът не видя нарушение срещу Нико Уилямс, но след това промени мнението си, а Микел Весга отбеляза за 2:2.

Реферът даде дълго продължение на първото полувреме. В шестата минута на продължението Марк Рока Хунке пропусна чудесна възможност да върне преднината за Бетис, но 60 секунди по-късно Горка Гурузета получи пас от Иняки Уилямс и реализира за 3:2.

В 64-ата минута Горка Гурузета стреля силно, но Руи Силва спаси.

Шест минути преди края на редовното време на мача Билбао стигна до четвърти гол. Унай Гомес се оказа на правилното място и мушна топката в мрежата на съперника.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - БЕТИС 4:2
0:1 Вилиан Жозе (2), 0:2 Иско (10), 1:2 Дани Вивиан (13), 2:2 Микел Веста (30-дузпа), 3:2 Микел Веста (45+7-дузпа), 4:2 Унай Гомес (84)