Астън Вила записа трети пореден убедителен успех във всички турнири, след като надигра с 3:1 новака Бърнли като гост. Десният бек Мати Кеш отбеляза първите два гола за бирмингамци (8', 20'), а Муса Диаби (61') се разписа след почивката. Почетното попадение за домакините реализира Лайл Фостър. Бърнли пък остава без спечелена точка след завръщането си в елита.

В състава на Бърнли имаше две промени от мача с Манчестър Сити в първия кръг (б. ред. домакинството на отбора от втория кръг бе отложено). Новият централен защитник Ханес Делкроа стартира като титуляр. Мануел Бенсон също започна. Друго от новите попълнения - Аарън Рамзи остана на пейката.

Унай Емери също бе направил две промени от състава, който стартира при разгрома над Хибърниън през седмицата. Робин Олсен замени на вратата контузения Емилиано Мартинес. Мати Кеш пък стартира вместо Бейли. Новото попълнение Николо Дзаниоло бе в групата, но остана сред резервите за началото.

Мати Кеш бе ключовата фигура за бирмингамци през първото полувреме. В осмата минута Макгин изведе много добре Уоктинс отляво. Нападателят си поведе лошо с коляно, но догони топката и успя да я центрира към далечната греда, където Кеш засече пред голлинията от въздуха. В 19-ата минута полякът удвои, след като размени подавания с Диаби, и с стреля в близкия ъгъл за 0:2. Бирмингамци продължиха да атакуват много по-опасно, макар че домакините владееха повече топката. Кеш и Даиби създаваха доста проблеми на защитата на Бърнли, но до нов гол до почивката не се стигна.

Само около 90 секунди след началото на втората част Бърнли върна едно попадение. Гудмундсон се пребори с Дин на далечната греда, за да свали топката след центриране на Робъртс. Уайл Фостър зае по-добра позиция от Пау Торес, гардира топката, след което се обърна и нанесе хубав удар - 1:2.

Matty Cash hadn't scored for Aston Villa in a year and 117 days.

He's now scored a brace in just 20 minutes 🔥 pic.twitter.com/mZFyEg2Huz

— ESPN UK (@ESPNUK) August 27, 2023

Астън Вила възстанови преднината си в 61-вата минута. Макгин изведе Дин отляво, след което левият бек върна по земя към Диаби, който от движение стреля, пращайки топката в долния десен ъгъл. Малко след това Уоткинс пропусна добра ситуация да увеличи преднината на гостите.

В 73-тата минута Дзаниоло влезе на мястото на Диаби за своя дебют. Италианецът имаше чудесен шанс само две минути след това, след като излезе в чиста позиция, а до него бе Уоткинс. Дзаниоло реши да завърши сам, но ударът му бе отклонен в корнер.