РБ Лайпциг разби у дома Щутгарт с 5:1 в първия мач от втория кръг на германската Бундеслига.

Домакините стигнаха до страхотен обрат през второто полувреме и в рамките на 25 минути вкараха пет гола. Така „биковете“ достигнаха до първи три точки през сезона след загубата от Байер Леверкузен с 2:3 на старта.

Щутгарт поведе в 35-ата минута, когато домакините сгрешиха при изнасянето на топката, а Серу Гираси я пое и я прати в мрежата за 0:1.

В 51-вата минута РБ Лайпциг стигна до изравнително попадение, след като Александър Нюбел допусна груба грешка и за Бенямин Хенрикс остана лесната задача да се разпише на празна врата.

Само две минути след това Люис Опенда от близка дистанция чукна топката в мрежата, но голът не бе признат заради засада.

В 63-ата минута все пак резултатът стана 2:1 в полза на Лайпциг, след като Шави Симонс с къс пас намери Дани Олмо, а испанецът шутира в долния ляв ъгъл и не даде шанс на вратаря Нюбел. Три минути по-късно Давид Раум центрира превъзходно в наказателното поле, Люис Опенда стигна до топката и от близка дистанция с глава вкара трети гол за „биковете“.

В 74-ата минута Кевин Кампъл пробва късмета си от границата на наказателното поле, топката рикошира и залъга Александър Нюбел, като навести мрежата му за четвърти път. Две минути след това отскочила топка падна в краката на Шави Симонс, нидерландецът не се поколеба да стреля, като по този начин оформи крайното 5:1.

РБ ЛАЙПЦИГ - ЩУТГАРТ 5:1
0:1 Серу Гираси (35), 1:1 Бенямин Хенрикс (51), 2:1 Дани Олмо (63), 3:1 Луис Опенда (66), 4:1 Кевин Камбъл (74), 5:1 Шави Симонс (76)