Берое U19 започна с успех пролетния полусезон в Елитната група. В среща от 16-я кръг на шампионата момчетата на Атанас Рибарски се наложиха с 1:0 като гост на Царско село. Попадението за "зелено-белите" бе дело на Бранислав Ботев в 91-та минута.

Играчите на Берое владееха топката, но през първата част трудно стигаха до възможности за попадение. Домакините от Царско село пък стигнаха до една такава след корнер и разбъркване в наказателното поле на Берое. След почивката тимът от столицата се прибра още по-дълбоко в собствената си половина, а играчите на Берое продължиха да нападат и да търсят попадение. Така се стигна до 91-та минута когато Бранислав Ботев се озова сам срещу вратаря и успя да реализира и да донесе успеха на Берое. Преди това той отбеляза друго попадение, но то бе отменено заради засада.

В следващия кръг Берое U19 е домакин на Локомотив (Пд), мачът е на 29.02.