Брюж спечели с 2:1 срещу Осасуна в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите. Андреас Сков Олсен откри резултата в началото на второто полувреме. Испанците изравниха чрез Луис Авила в 78-ата минута, но две минути по-късно Максим Де Куйпер се разписа и донесе победата на белгийския тим.

Отборът на Арасате имаше предимство в големи части от мача, но се провали във важните моменти. През първото полувреме Осасуна доминираше, но не се възползваше от създадените положения, като бъркаше при последното подаване или отправяше неточни удари.

🏁 FIM DE PRIMEIRO TEMPO

Osasuna 0x0 Club Brugge pic.twitter.com/CnbO2itisw

— 𝐋𝐚 𝐋𝐢𝐠𝐚 𝐁𝐫 🇪🇸🇧🇷 (@LaLigaBR) August 24, 2023

Междувременно ПАОК се доближи до влизане в групите след успех с 2:1 при гостуването си на Хартс. Миналата седмица шотландците отстраниха Розенборг и атмосферата на "Тайнкасъл" беше празнична. Тя бе подпомогната и от ранен гол. Още в деветата минута Лоурънс Шанкленд откри резултата от дузпа.

Преднината обаче бързо бе изпусната, а еуфорията постепенно намаля. В 12-ата минута Стефан Шваб изравни от втората дузпа отсъдена в мача. Андрия Живкович, срещу когото бе извършено нарушението, донесе победата на гостите в 75-ата минута след страхотен удар от дистанция.

FT: Hearts 1-2 PAOK

After going down early 1-0, PAOK switched on & fought back with two goals from Schwab & Zivkovic to take victory in Scotland & head into the 2nd leg at Toumba with the advantage#HOMPAOK | #UECL pic.twitter.com/72NAGQWRCb