Лудогорец II пречупи с 1:0 Черноморец (Балчик) в мач от VI кръг на първенството във Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли". Единственото попадение реализира бразилският централен защитник Педро Енрике, който отново остана на терена до края на двубоя.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите бе в 10-та минута, когато Цветослав Петров дриблира в наказателното поле и шутира, но бранител успя да отклони топката в корнер. В 21-та минута Димитър Илиев комбинира с Бранимир Костадинов, който стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата. В 22-та минута Фонкеу събори нахлулия в наказателното поле Хюсеин Кельовлуев, но главният съдия Тодор Киров даде знак играта да продължи. В 32-та минута добра комбинация между Йоан Йорданов и Петър Георгиев изведе Хюсеин Кельовлуев очи в очи с Димитър Илиев, но вратарят спаси. В 34-та минута Павел Георгиев от Черноморец бе изведен в чиста позиция, но Анастас Пемперски се намеси решително и не му позволи да шутира. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

Две минути след подновяването на играта Петър Георгиев получи в наказателното поле и върна добре към Хюсеин Кельовлуев, но ударът на последния премина встрани от вратата. В 49-та минута след ъглов удар Педро Енрике се ориентира най-добре в настъпилото разбъркване и с точен удар прати топката в мрежата за 1:0. В 54-та минута влезлият от резервната скамейка Константин Димитров намери Цветослав Петров, а плеймейкърът изведе добре Петър Георгиев, но ъгълът бе малък и Илиев спаси. Последната по-добра голова ситуация в мача бе в 86-та минута, когато Цветослав Петров центрира от корнер, а друг влязъл като смяна играч Алекс Луканов засече с крак, но не успя да отбележи.

Категорично бяхме по-добрият отбор на терена, владеехме повече топката и имахме по-чисти ситуации за гол.  Днес се наложи да разчитаме на постепенни акции, защото съперникът бе заложил на контраатите, които са нашата силна страна. Поздравления за момчетата, те отново играха на предела на възможностите си, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)  1:0

Педро Енрике (49)

Лудогорец II : Пламен Пепеляшев, Димитър Господинов, Методий Стефанов, Педро Енрике, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельовлуев

Черноморец (Балчик): Димитър Илиев, Йордан Радев, Даниел Георгиев (капитан), Нджомганг Фонкеу, Георги Радев, Кристиян Бешев, Наско Янков, Павел Георгиев, Дани Бонев, Алекс Наков, Габриел Вулкано