Националният отбор на България за момчета U14 завърши с категорична победа участието си на силния турнир "Словения Бол". В последния си мач от надпреварата тимът ни надви домакина Словения, който има още един отбор на шампионата, с 91:64.

С това двата тима си размениха по една победа в двубоите за деветото място, но по-убедителният успех на „лъвчетата“ ги оставя пред техния опонент в крайното класиране.

Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас изоставаха почти през цялата първа част. Те обаче направиха обрат в края й за 23:20, а след много силни втори десет минути, на почивката се откъснаха с 48:29. Преднината им достигна 41 точки след паузата и макар Словения да намали част от нея накрая, на практика мачът отдавна се доиграваше.

Калоян Марчев бе най-резултатен за успеха с 15 точки. Михаил Минчев отбеляза 12, с по 10 са Георги Димов и Емануил Господинов (10 борби). Близо до дабъл-дабъл остана и Мартин Танев, който завърши с 8 точки и 12 борби.