ЦСКА - София спечели с 2:0 дербито с ЦСКА 1948 от третия кръг на Елитната група до 17 години. Срещата започна с по-активна игра на домакините и в 23-ата минута те откриха резултата. Антон Толев бе най-съобразителен в наказателното поле и даде преднина на “червените”.

До края на първото полувреме ЦСКА 1948 се опита да отговори, но положенията за гол липсваха. Така почивката дойде при 1:0 за ЦСКА - София.

През второто полувреме “гостите” опитаха натиск, но до опасности за противниковия вратар не се стигна. Четвърт час преди края на срещата домакините стигнаха до второ попадение. Борислав Бенов завърши добра атака и центриране на Васил Каймаканов.

В оставащите минути повече попадения не паднаха и ЦСКА - София записва първи три точки в първенството, докато ЦСКА 1948 остава с актив от 6 пункта.