Борусия Мьонхенгладбах стигна до спокойна, но категорична победа със 7:0 в гостуването си на Берзенбрюк в 1/32-финалите на Купата на Германия. Франк Онора (21’, 56’), Нейтън Нгуму (26’), Томаш Чванчара (32’, 34’), Робин Хак и Грант-Леон Ранос (89’) отбелязаха попаденията за “жребчетата”.

Футболистите на Херардо Селане започнаха срещата на ниски обороти и не създадоха нищо особено в първите двайсетина минути. Те обаче успяха да открият резултата с първата си по-бърза атака, когато Томаш Чванчара намери в отлична позиция Франк Онора и той промуши топката в мрежата за 1:0.

“Жребчетата” удвоиха преднината си само пет минути по-късно, когато Нгуму отбеляза с отличен удар извън наказателното поле. Гостите стигнаха и до трето попадение малко след изминаването на половин час игра, когато отново Нгуму показа своята скорост и преодоля вратаря на Берзенбрюкер, а след това пусна към Чванчара, който отблизо реализира за 3:0. Чехът реализира много красиво четвърто попадение с парабола извън наказателното поле за 4:0.

След почивката темпото очаквано спадна доста. Въпреки това играчите на Борусия Мьонхенгладбах все пак стигнаха нови три попадения чрез Франк Онора, Робин Хак и Мамедова, като по този начин резултатът доби кошмарните за домакините размери от 0:7.

Междувременно се изиграха още два мача по същото време, като Саарбрюкен изхвърли Карслруер. Зандхаузен и Хановер пък предложиха истинско шоу на публиката и стигнаха до 3:3 в редовното време, което доведе до продължения в техния двубой.