Най-успешният клубен отбор на Андора - Санта Колома, за първи път в историята си преодоля два кръга от евротурнирите и за първи път достигна до третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Тимът стигна до историческия успех по паметен начин. Той отстрани Сутиеска от Черна гора, въпреки че бе загубил първия мач с 0:2.

В реванша Санта Колома стигна до 3:0 след продължения. Отборът, воден от руснака Дмитри Черишев, отбеляза два гола в редовното време, а в 96-ата минута Иван Гаридо отбеляза попадението, което класира отбора за следващата фаза. В третия квалификационен кръг тимът от Андора ще се изправи срещу АЗ Акмаар.

🇦🇩 ¡ANDORRA DEBUTARÁ EN UNA TERCERA RONDA! (Y podría ser por partida doble)

Histórica remontada en #UECL del Santa Coloma al Sutjeska en la prórroga (3-0). Algunos jugadores se han echado al suelo a llorar tras el final... Y aún puede pasar el Inter Escaldes. Esto es la #UECL. pic.twitter.com/URLnbXx89z

— Camino al fútbol europeo (@CaminoUEFA) August 3, 2023

Малтийският Хамрун също продължава напред, въпреки че игра цяло второ полувреме с човек по-малко. Тимът, който миналия сезон отстрани Левски, се справи с Динамо (Тбилиси), след като го победи и в реванша, този път с 1:0, и стигна до общ резултат 3:1. Българското крило Юлиян Ненов влезе в игра за Хамрун в 57-ата минута и помогна на тима да запази преднината си.

Бившият халф на Левски Роман Прохазка вкара гол за категоричния успех на Спартак Търнава с 4:1 срещу латвийския Ауда. Прохазка отбеляза четвъртия гол за своя тим и словаците продължават напред с общ резултат 5:2. Напред продължава и арменският Пюник, който победи шведския Калмар с 2:1 на реванша у дома и спечели с общ резултат 4:2.

Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.