Отборът на Фенербахче не успя да се пребори за титлата в родината си, но все пак успя да спечели Купата на Турция. Това се случи след като тимът, воден от Жорже Жезус надви във финала на турнира състава на Истанбул Башакшехир с 2:0.

İY | Fenerbahçe 2-0 M. Başakşehir#FBvİBFK #ZTK pic.twitter.com/6ZH1hKHYyy

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) June 11, 2023

“Фенерите” изиграха образцово първо полувреме, в което решиха всичко още преди първия половин час. И двете попадения отбеляза Миши Батшуай, като само няколко секунди след първия съдийски сигнал шокира съперника и откри резултата. Вторият и последен гол в мача дойде в 29-ата минута. До края на срещата играчите на Фенербахче играха мъдро и запазиха аванса си.

🏆 Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçemizin! pic.twitter.com/xGp7M4D0MR

Това бе първа купа за “фенерите” от 10 години насам, като тя бе под номер 7 в славната история на клуба от Истанбул.