Отборът на Реал Мадрид се доближи на една крачка от достигането до финала в испанската Лига Ендеса през настоящия сезон. Възпитаниците на Чус Матео победиха Ховентут Бадалона с 83:73 като гости, за да излязат напред в серията с 2-1 победи. Така “лос бланкос” си осигуриха възможност да затворят серията в своя полза на своя територия в понеделник, когато ще се проведе четвъртият мач.

Реал вървеше уверено към категорична победа и в средата на третата четвърт авансът на “белите” бе достигнал внушителните 30 точки при 67:37. Гостите от Мадрид обаче си помислиха, че мачът е свършил твърде рано и позволиха на баскетболистите на Бадалона да смъкнат изоставането си до само пет точки при 78:73, но все пак удържаха преднината си до финалната сирена.

💪 ¡Ponemos el 2⃣-1⃣ en la eliminatoria de semifinales! 💪#HalaMadrid | @UnicajaBanco pic.twitter.com/UXgAoVSZNO

— Real Madrid Basket (@RMBaloncesto) June 10, 2023

Джанан Муса завърши с 25 точки за победата на Реал Мадрид. Гершон Ябуселе отбеляза още 16 точки, а Марио Хезоня добави 13 точки и 5 борби.

Кайл Гай бе най-резултатен за Бадалона с 20 точки. Симон Биргандер вкара 12 точки и овладя 5 борби, а Владимир Бродзиански наниза 11 точки.

В другия полуфинал един срещу друг са отборите на Барселона и Уникаха Малага, където резултатът е 1-1 в серията.