Отборът на Национал (U15) започна добре турнира "Vardar cup 2023" Vardar Cup Skopje, който едноименният клуб организира в македонската столица Скопие от днес до неделя.

В първата си среща момчетата на Владимир Лилов и Станислав Катранков завършиха 1:1 със сръбския Цървена звезда /Белград/. Сребърните медалисти от първенството на Елитната юношеска група изнесоха много силен мач. Двата отбора се нападаха и надиграваха от първата до последната минута. През първото полувреме двата отбора имаха по една ситуация.

Национал поведе в средата на второто полувреме с майсторски гол на капитана Кристиян Горянов. Голмайсторът на отбора в Елитната група, който през сезона бе точен 33 пъти, се разписа и във вратата на Звезда.

След гола българите имаха още две добри ситуации. Съперникът изравни с гол след корнер в края на мача.

Утре е вторият мач в групата срещу холандския Екселсиор /Ротердам/.

В другата група са отборите на Вардар /Скопие/, Лудогорец /Разград/ и Раднички /Ниш/.