Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели трето място на международния приятелски турнир „Милян Милянич“, след като в малкия финал победи Северна Македония с 2:0. „Лъвчетата“ доминираха през целия двубой, но успяха да материализират превъзходството си в края, когато бяха отбелязани и двете попадения.

Двубоят се проведе при непрестанен бурен вятър в Стара Пазова, който затрудняваше сериозно и двата отбора. През първата част голови ситуации почти липсваха, като за България най-добрият шанс се откри още в първите минути, когато Стивън Жерард се откъсна сам срещу вратаря Онур Бешир, но бе фаулиран на границата на наказателното поле в последния миг преди да нанесе голов удар.

След почивката тимът на селекционера Йордан Петков установи тотално преимущество и създаде доста възможности за гол. В 69-тата минута Тарек Жензарли намери гредата с изстрел от разстояние, а десетина минути по-късно все пак вратата на Северна Македония бе превзета – след неумело избита топка от Бешир, Жерард бе най-съобразителен при добавката за 1:0. Победата на България бе узаконена в 86-тата минута, когато резервата Максимилиан Симеонов нахлу отдясно в наказателното поле и бе фаулиран, а капитанът Михаил Полендаков бе точен от отсъдената дузпа.

Съставът на България: 12. Атанас Кехайов, 2. Крис Иванов, 3. Стоян Добрев, 5. Михаил Полендаков, 19. Давид Димитров, 6. Валери Владимиров, 22. Кристиян Ирмиев, 17. Тарек Жензарли, 15. Стивън Жерард, 11. Васил Каймаканов, 9. Марсел Бибишков (през втората част в игра влязоха 10. Кристиян Горянов, 7. Максимилиан Симеонов, 14. Виктор Илиев, 4. Павел Златанов).

Селекционер: Йордан Петков.