Отборът на Левски се поздрави с първата си победа на финалите на републиканското първенство по баскетбол за юноши до 19 години. "Сините" изстрадаха дебютния си успех на турнира, след като наваксаха изоставане от 17 точки и впоследствие се наложиха над Рилски спортист със 100:93 (26:25, 18:22, 18:30, 38:15) в зрелищен двубой от група "B" на надпреварата, която се провежда в Ботевград.

Така интригата в групата се заплете, като след втория ден на турнира БУБА остава лидер в подреждането с баланс от 2-0, докато след него се нареждат Левски и Рилски спортист с по 1-1. Последен в таблицата е Доростол с 0-2. През утрешния ден БУБА и Рилски спортист излизат един срещу друг в ранния мач от 11:00, а два часа по-късно ще се проведе и мачът между Доростол и Левски.

След равностойно първо полувреме отборът на Рилски спортист постави ударно начало на третата четвърт, като в нея тимът на Любомор Киров достигна до най-голямата си преднина в мача от 17 точки при 53:70. Две поредни тройки от Марио Боянов дадоха тласък на Левски на старта на последната част, като столичният тим продължаваше да топи разликата и да се доближава до своя съперник в хода на периода. Още един точен изстрел от Боянов съкрати дистанцията до четири точки при 77:81, а след това Максим Бочев и Даниел Жеков донесоха преднина на символичните домакини при 85:83. Така до края на мача момчетата на Иван Гогов не оставиха шанс на своя съперник да си върне аванса и с ключови изяви на основните си фигури Левски затвори мача в своя полза при 100:92.

Марио Боянов избухна с 36 точки и 9 борби при 12/20 стрелба от игра за Левски. Максим Бочев също се отличи с дабъл-дабъл от 29 точки и 11 борби, а Момчил Кадиев остана на една борба от трипъл-дабъл - 17 точки, 9 борби и 13 асистенции.

Христо Бъчков отново беше безспорният лидер за Рилски спортист с 36 точки и 18 борби за коефициент на полезно действие от 54. Борислав Борисов добави 27 точки и 6 борби, а Кристиян Русинов и Марио Милушев завършиха срещата с по 12 точки.