архив: Атлетик (Куклен) - Борислав (Първомай) 1:1, ЮИ Трета лига
PlovdivDerby

Атлетик (Куклен) надви Борислав в Първомай с 1:0 в битката за оцеляване. Двубоят е от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана нервен мач, а съперниците го завършиха с намалени състави. Кристиан Чолаков даде глътка въздух на гостите с попадението си в 73-ата минута. Положения за гол имаше и пред двете врати. През първото полувреме Християн Момчилов отправи реплика от резервната скамейка на домакините и рефера го отстрани с червен картон. В 70-ата минута съдията отпрати преждевременно към съблекалните Джонатан Михайлов от гостите и Димитър Петров от първомайския тим. След последния съдийски сигнал наставникът на Атлетик Господин Мирчев влезе в съблекалнята на Борислав и поздрави футболистите, на които доскоро беше треньор.

„Запазил съм добри впечатления от работата си тях. Спечелихме важни три точки, но тежката битка ще продължи докрая. Ще се борим до последно за спасението си“, коментира Мирчев пред Sportal.bg.

10 май 2023 г., сряда, 18:00 ч / XXXIV кръг: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Локомотив 1926 II (Пловдив)1:0 Борислав 2009 (Първомай) - Атлетик (Куклен)0:1 (0:0) Родопа Смолян (Смолян) - Верея (Стара Загора)3:0 (2:0) Спартак 1947 (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)1:3 (0:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Карнобат (Карнобат)0:2 (0:1) Левски (Карлово) - Загорец (Нова Загора)0:3 (0:0) Берое II (Стара Загора) - ФК Сливен (Сливен)8:0 (5:0) Димитровград 1947 (Димитровград) - Сокол (Марково)3:2 (1:2) Гигант (Съединение) - Несебър (Несебър)1:1 (0:1) Черноморец 1919 (Бургас) - Саяна (Хасково)4:2 (1:0) 13 май 2023 г., събота, 18:00 ч / XXXV кръг: Черноморец 1919 (Бургас) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)- Несебър (Несебър) - Димитровград 1947 (Димитровград)- Сокол (Марково) - Берое II (Стара Загора)- Загорец (Нова Загора) - Асеновец 2005 (Асеновград)- Карнобат (Карнобат) - Спартак 1947 (Пловдив)- Розова долина (Казанлък) - Родопа Смолян (Смолян)- Верея (Стара Загора) - Борислав 2009 (Първомай)- Атлетик (Куклен) - Локомотив 1926 II (Пловдив)- 14 май 2023 г., неделя, 18:00 ч / XXXV кръг: Саяна (Хасково) - Гигант (Съединение)- ФК Сливен (Сливен) - Левски (Карлово)-източник: bulgarian-football.com