Спартак загуби от Розова долина насред Пловдив, 10.05.2023
PlovdivDerby

Спартак (Пловдив) изигра слаб мач и загуби домакинството си на Розова долина (Казанлък). Гостите поставиха точка на негативна си серия с 3:1 срещу пловдивчани. Двубоят бе от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана битка на лошия терен на стадион „Пловдив“, в която гостите можеха да вкарат още. Ивелин Илиев беше най-съобразителен при суматоха пред пловдивската врата и откри резултата в 8-ата минута.

Точно след час Стоян Иванов удвои с шут от 25 метра. След корнер, домакините върнаха интригата в 81-ата минута. 180 секунди по-късно обаче казанлъшкия тим проведе контраатака, която Илиев завърши с попадение след асистенция на влезлия като резерва Ахмед Сюнетчиев.

Спортал

10 май 2023 г., сряда, 18:00 ч / XXXIV кръг: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Локомотив 1926 II (Пловдив)1:0 Борислав 2009 (Първомай) - Атлетик (Куклен)0:1 (0:0) Родопа Смолян (Смолян) - Верея (Стара Загора)3:0 (2:0) Спартак 1947 (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)1:3 (0:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Карнобат (Карнобат)0:2 (0:1) Левски (Карлово) - Загорец (Нова Загора)0:3 (0:0) Берое II (Стара Загора) - ФК Сливен (Сливен)8:0 (5:0) Димитровград 1947 (Димитровград) - Сокол (Марково)3:2 (1:2) Гигант (Съединение) - Несебър (Несебър)1:1 (0:1) Черноморец 1919 (Бургас) - Саяна (Хасково)4:2 (1:0) 13 май 2023 г., събота, 18:00 ч / XXXV кръг: Черноморец 1919 (Бургас) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)- Несебър (Несебър) - Димитровград 1947 (Димитровград)- Сокол (Марково) - Берое II (Стара Загора)- Загорец (Нова Загора) - Асеновец 2005 (Асеновград)- Карнобат (Карнобат) - Спартак 1947 (Пловдив)- Розова долина (Казанлък) - Родопа Смолян (Смолян)- Верея (Стара Загора) - Борислав 2009 (Първомай)- Атлетик (Куклен) - Локомотив 1926 II (Пловдив)- 14 май 2023 г., неделя, 18:00 ч / XXXV кръг: Саяна (Хасково) - Гигант (Съединение)- ФК Сливен (Сливен) - Левски (Карлово)-източник: bulgarian-football.com