Спартак Пловдив победи Марица като гост с 2:3 в мач от първенството юноши-старша възраст.

Двата отбора се прибраха при нулево равенство, а втората част започна повече от добре за момчетата на Неделин Петров с два бързи гола на Митко Илиев, като първият бе от високо майсторство. Марица върна едно попадение за 1:2 дело на Петър Петров. Това не сломи "гладиаторите", които отвърнаха с нов гол. Този път Мариян Гиров бе в прегръдките на съотборниците си покачвайки за 1:3.

В заключителните минути на мача Петър Петров опита да върне отбора си в мача с красив гол за 2:3, но това се оказа недостатъчно.

"Възпитаниците на Кирил Андонов не бяха достатъчно свежи и загубиха двубоя. Два от головете на съперника дойдоха след грешки в различни зони от терена, а третия след удар от дистанция", става ясно от сайта на Марица.

А в отбора на Спартак заради проблеми с контузени футболисти отсъстваха четири основни играча, като това наложи пускането в игра от първата минута на юноши родени през 2003-та година, които оставиха добри впечатления с изявите си - допълниха от Спартак.